מאמרים

דברים שכדאי לבדוק במרכז תואר על מנת לגבש החלטה על מסלול לימודי תעודה

דברים שכדאי לבדוק במרכז תואר על מנת לגבש החלטה על מסלול לימודי תעודה

נראה שכיום טווח האפשרויות של לימודים מקצועיים ואקדמיים גדול מתמיד. בתחומים מסוימים, עשוי להיווצר מצב מוזר שבו יוצעו לסטודנט באותם תחומים, לימודים אקדמיים מקיפים במסלול של שלוש או ארבע שנים ומסלולי הכשרה מהירים של שנה או שנתיים במכללות או במוסדות אחרים המעניקים תעודות מקצועיות. חשוב להבין את ההבדלים והתועלות יחסיות שברכישת מקצוע מסוים באוניברסיטה לעומת רכישתו במוסדות אחרים המספקים תעודות מקצועיות. לכן, כדאי לברר במרכז התואר מהי התעודה שתינתן לכם עם סיום מסלול הלימודים ומהם ההבדלים המהותיים בינה ובין תעודה דומה ממוסד שאינו אקדמי. כדי לאפשר לכם לשאול את השאלות הנכונות, נגדיר מהם לימודי תעודה מקצועיים ונסקור בקצרה את אפשרויות הלימוד השונות.

מהם לימודי תעודה

לימודי תעודה נועדו לסייע לאדם לרכוש מקצוע ולאחר מכן להשתלב בשוק העבודה. במקרים מסוימים, לימודי תעודה נועדו גם לשפר ולחדד את הידע המקצועי הקיים אצל אנשי מקצוע ועל ידי כך לשפר את מעמדם במקום העבודה ואת הסטטוס המקצועי שלהם. התחומים העיקריים בהם ניתנת תעודה מקצועית בעלת ערך הם מנהל עסקים, מחשבים, חשבונאות, עיצוב גרפי, הוראה וחינוך, תקשורת עיתונאות וקולנוע וכולי. מסלולי הלימודים השונים עשויים להמשך ממספר שבועות ועד מספר שנים.

היכן מתקיימים לימודי תעודה ומהו דרישות הקבלה?

הלימודים מתקיימים במוסדות שונים ומגוונים החל מבתי ספר ומכללות וכלה באוניברסיטאות. יש לברר היטב על כמה התעודה המוענקת היא מקצועית.

המשך מאמר