מאמרים

דברים שכדאי לבדוק במרכז תואר על מנת לגבש החלטה על מסלול לימודי תעודה - חלק 2

כדאי לגשת למקומות עבודה ולשאול עד כמה התעודה שתקבלו נחשבת לבעלת מוניטין והאם כדאי להשקיע במסלול לימודים אקדמאי מלא או להסתפק במסלול מזורז יותר. אנשי מקצוע יוכלו לספק לכם תשובות אמינות יותר ממוסדות הלימוד שינסו "למכור" לכם את התעודה ומסלול הלימודים. לגבי דרישות הקבלה, הדבר תלוי במידה רבה בסוג התעודה שברצונכם לקבל ובטיבו של מוסד הלימודים. מוסדות אוניברסיטאיים יעמידו את אותם תנאי הקבלה המקובלים למסלולים אקדמיים אחרים. לעומת זאת, ישנם מוסדות שיעמידו תנאי קבלה מינימליים. יש להיות חשדניים כלפי מקומות בהם תנאי הקבלה הם קלים מידי. כדאי לזכור כי מרבית לימודי התעודה הם לימודים מקצועיים וכי הם מתאימים לאופי ולכישורים מסוימים. רוב המוסדות המכבדים את עצמם ידרשו ראיון אישי, תיק עבודות, מבחני קבלה וסינון ויפעילו אמצעים אחרים על מנת לוודא כי קיימת התאמה בין המקצוע הנלמד ליכולתו ואופיו של התלמיד.

סוג התעודה

תעודות שונות המוענקות על ידי מוסדות לימוד הם - תעודה מקצועית , תעודת הכשרה או הסמכה, תעודת הנדסאי ותעודת טכנאי. יש לנקוט משנה זהירות ולברר לעומק את מהות התעודה. כאשר מדובר התחומים מקצועיים כדאי לברר האם התעודה מוכרת על ידי המוסדות הממשלתיים והמקצועיים השונים.

לסיכום, בבואכם לקבל אינפורמציה לגבי לימודי תעודה במרכז תואר, חשוב לבדוק את מהות התעודה המוענקת, משך מסלול הלימודים וההכרה המקצועית בלימודים. כך תוכלו להשוות בצורה אובייקטיבית את מסלולי הלימוד האקדמיים והחוץ אקדמיים ולבחור במסלול המתאים לכם.


חזרה לחלק ראשון