מאמרים

העצמת נשים מול מבחן המציאות והמסגרת המשפחתית - חלק 2

כאשר מדובר בבנות, דמות אם חזקה משמשת כבסיס לבניית דמותן שלהן בעתיד. כאשר מדובר בבנים, דמות אם חזקה תגרום להם לכבד ולהעריך נשים בזכות כישוריהן.

היתרונות שבשיתוף וחלוקה שווה במסגרת המשפחתית

אם נחזור שוב למתח שבין העצמת נשים בתיאוריה מול העצמת נשים במציאות, הסביבה משדרת כי על האישה לנטוש את הקריירה שלה, מבטיחה ככל שתהיה, לטובת גידול הילדים בעוד שעל הבעל להמשיך ולפרנס. ושוב צריך לדבר על תחושת האשמה הנסתרת שעשויים לשדר הבעל, ההורים ושאר בני המשפחה. כיום אין שום מניעה ליצור מערכת משפחתית שבה כל עבודות הבית והטיפול בילדים מתחלקות בצורה שווה. העצמת נשים אינה גורמת להרעה בתנאי הגידול של הילדים, ההפך הוא הנכון, העצמת נשים שמחלקת את הטיפול בילדים בצורה שווה מועילה מאוד לעולם הפנימי של הילדים. דמות אב חזקה שנתפסת אצל הילדים כשוויונית בכל הקשור לטיפול היום יומי ולהענקת חום ואהבה הוכחה מחקרית כמשפרת את הדימוי העצמי של ילדים.

לסיכום, העצמת נשים נתקלת במבחנים מעשיים לא פשוטים עם הקמת המשפחה. חשוב לזכור כי אישה עצמאית, חזקה ובעלת קריירה מהווה דמות אם טובה יותר וכדאי להתעלם ממסרי האשמה הנסתרים של הסביבה, לא רק לטובתכן אלא גם, ואולי בעיקר, לטובת הילדים.

חזרה לחלק ראשון